Zpsplot.malopolska.pl

Menu witryny

Odwiedziny

Dzisiaj jest

Pogoda

+20
°
C
+21°
+12°
Kraków
Wtorek, 28
Poniedziałek +21° +12°
Środa +18° +
Czwartek +14° +11°
Piątek +17° +10°
Sobota +20° +10°
Niedziela +19° +10°
Prognoza 7-dniowa
Start

 

Spotkanie Grupy Tomaszowskiej

z Koła nr 6 Spadochroniarzy Przeciwlotników

W dniu 03.12.2012r. w ośrodku wypoczynkowym " Sosnowe Zacisze" w Suśćcu  odbyło sie spotkanie świąteczno-noworoczne członków Grupy Tomaszowskiej. Na wstępie minutą ciszy oddano hołd zmarłemu śp. kol. Ireneuszowi Wasilowi.

Gościem specjalnym był Kol. Tadeusz Rudecki - przedstawiciel Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego (ZŻWP), którego Kapituła Odznak i Odznaczeń za owocną współpracę między naszymi stowarzyszeniami nadała Brązowe Medale za Wybitne Zasługi dla ZŻWP nw. kolegom:

- plut. Wiesław Iwanicki,

- st.kpr. Adam Kuziora,

- kpr. Krzysztof Wybraniec,

- bomb. Kazimierz Bajek,

- bomb. Jan Daśko,

- bomb. Jan Komadowski,

- bomb. Ireneusz Wasil – pośmiertnie.

W/w. otrzymali też listy gratulacyjne  i legitymacje.

Szybko załatwiono sprawy bieżące i spotkanie przyjęło kurs mikołajkowo – świąteczny. Na koniec życzyliśmy sobie Wesołych Świąt i oczywiście dobrego zdrowia, które to życzenia przekazujemy niniejszym Kolegom
z różnych przyczyn nieobecnych na spotkaniu.

susiec 2022   salut

susiec 2022   wasil

susiec 2022   st 1

susiec 2022   st

Zebranie w Kole Przeciwlotników 

W dniu 26 listopada br. (sobota) odbyło się zebranie Zarządu Koła nr 6 Spadochroniarzy Przeciwlotników. Zebranie odbyło się w mieszkaniu kol. Zdzisława Mroczkowskiego - Przewodniczącego Koła. Obecni byli; kol. Jerzy Wiak, kol. Andrzej Dębicki, kol. Krzysztof Kalisz, kol. Adam Burasiński, kol. Jan Madziar i kol. Stanisław Karlikowski.

Wszyscy składali kol. Zdzisławowi życzenie imieninowe, a solenizant podjął kolegów „na bogato”. W tym czasie odbywał się mecz Mundialowy w Katarzez Arabią Saudyjską, który wygraliśmy 2:0. Lewandowski i Zieliński zdobyli bramki, a Szczęsny obronił rzut karny.

Atmosfera była wspaniała. Po meczu omówiliśmy sprawy bieżąc i organizację spotkania w dniu 10 grudnia br. okazji Jubileuszu 50lecia nadania sztandaru 6 Dywizjonowi Artylerii Przeciwlotniczej i ustanowienia Święta Jednostki.

 

1 zebranie

2 zebranie

3 zebranie

4 zebranie

5 zebranie

Zebranie w Kole Przeciwlotników 

W dniu 02 wrześni br. mieszkaniu Prezesa Zdzisława Mroczkowskiego odbyło się zebranie robocze na którym omówiono oczekujące nas przedsięwzięci.

Zebranie otworzył Prezes Mroczkowskiego życzeniami z okazji Święta Przeciwlotników.

Kol. Wiak zapoznał z informacjami pozyskanymi na zebraniu Zarządu II Oddziału.

13 wrześni uczcimy pamięć gen. Zdrzałki - dowódcy 6.PDPD.

17 wrześna reprezentacja naszego Koła weźmie udział w Wieloboju Strzeleckim im. gen. B. Kwiatkowskiego.

Jesteśmy zaproszeni na obchody Święta 6.BPD, które odbędą się 23 września (piątek) razem z naszym Dniem Spadochroniarza.
Tym razem impreza odbędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa i będzie ogólnie dostępna. Jak zwykle w przeddzień będzie msza św. i apel poległych. Ogłaszamy „pełną mobilizację” do uczestnictwa.

Planowane są skoki pokazowe, działanie grup rekonstrukcji historycznej, pokazy sprzętu, występy artystyczne i inne atrakcje, ale przede wszystkim będzie to okazja do spadochroniarskich spotkań po latach.

Przypomniano, że po świętowaniu niebawem przyjdzie czas odwiedzin kolegów, którzy już odeszli na „wieczną wartę”.

Prezes przedstawił koncepcję organizacji spotkania z okazji Święta 6 daplot
i przypadającej w dniu 10 grudni 50 rocznicy nadania sztandaru tej jednostce. Byłoby to już spotkanie Świteczno-Noworoczne. Propozycja została przegłosowana i przyjęta do realizacji.

Spotkanie odbędzie się w Klubie 6.BPD przy ul. Zyblikiewicz 1 początek godz. 17.00.

Prezes zaapelował o zaangażowanie i liczny udział w planowanych przedsięwzięciach.

‚ 

‚ 

zdje. 444

‚ ‚ 

2022.09.02 zebranie 1

‚ 2022.09.02 zebranie 2

2022.09.02 zebranie 3

‚