SPOTKANIE HORYNIEC 13.10.2019 - ZPSPLOT

Idź do spisu treści

Menu główne

SPOTKANIE HORYNIEC 13.10.2019

SPOTKANIA
 
     
W dniu 13 października 2019 r., członkowie Związku Polskich Spadochroniarzy Przeciwlotników Koło nr 6 w Krakowie, grupa byłych żołnierzy,  spadochroniarzy przeciwlotników z JW 1900, położonej w Woli Justowskiej w Krakowie odbyli wyjazdowe, a przez to  wyjątkowe spotkanie, w przepięknej miejscowości uzdrowiskowej Horyniec- Zdrój, położonej w strefie przygranicznej z Ukrainą. Grupę podejmował gościnny personel  lokalu SANACJA.
Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był Wiesław IWANICKI.  
 Na początku spotkania, przed  rozpoczęciem konsumpcji pyszności serwowanych później przez personel Cafe Sanacja miała miejsce bardzo miła niespodzianka.
 Piękną, z niezwykłą wiernością i precyzją wykonaną repliką szabli generała Władysława Sikorskiego uhonorowany został kpt. rez. Stanisław Sondej.  
 Następnie Prezes Koła Nr 6 Zdzisław Mroczkowski odczytał nazwiska wyróżnionych kolegów, którym za zasługi i wkład w pomnażanie osiągnięć Związku Polskich Spadochroniarzy w jego 30-letniej działalności oraz za 20-letnią przynależność do Europejskiego Związku Spadochroniarzy Kapituła  Medalu Za Zasługi nadała:
Medal złoty:
1. KUZIORA Adam
2. RUDECKI  Tadeusz

3. WYBRANIEC  Krzysztof

Medal Srebrny:
1. DAŚKO  Jan
2. KOMADOWSKI  Jan
Medal brązowy:
1. BAJEK  Kazimierz
2. GOCZYŃSKI  Kazimierz
3. TUMIDAJSKI  Piotr
4. WASIL  Ireneusz
5. WĘGLARZ  Marian

6. WINNICKI  Władysław
 W trakcie spotkania zebrani, w wolnej dyskusji usiłowali znaleźć odpowiedź na pytanie; komu powierzyć obowiązek dalszego kierowania Kołem nr 6 ZPS. Decyzją jego prezesa, postanowiono tą kwestię rozstrzygnąć na najbliższym zebraniu Zarządu Koła.

Po skonsumowaniu podanych pyszności, uczestnicy spotkania odbyli krótką sesję zdjęciową dla upamiętnienia tego niezwykle miłego spotkania, a następnie wszyscy udali się na spacer alejkami pięknego uzdrowiska, o tej porze roku w pełnej kolorystyce, słonecznej i bardzo ciepłej jesieni.


 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego